Barania Góra

Na wznoszącą się na południowy wschód od miasta Baranią Górę, drugą, najwyższą po Skrzycznem górę Beskidu Śląskiego, wiedzie z miasta kilka turystycznych szlaków: zielony przez Wisłę Malinkę i Zielony Kopiec (1152 m n.p.m.), czarny nad Czarną Wisełką przez Przysłop, czerwony z Przełęczy Kubalonka (761 m n.p.m.), żółty przez Cienków Wyszni (957 m n.p.m., szlak łączy się za Zielonym Kopcem ze szlakiem zielonym) i chyba najciekawszy niebieski z Wisły Czarne nad Białą Wisełką. Najciekawszy, ponieważ prowadzi przez Kaskady Rodła, zespół naturalnych wodospadów na Białej Wisełce, których wysokość wynosi od 0,5 do 5 m przy nachyleniu koryta sięgającym od 8 do 10%. Opadające do nich zbocza porośnięte są przez pomnikowe okazy świerków i jodeł.

Na szczyt Baraniej Góry prowadzi także ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna, która swój początek bierze w Wiśle Czarnem i prowadzi doliną Czarnej Wisełki.

Na zachodnich zboczach góry mieści się obszar źródliskowy Wisły, który wraz z partiami szczytowymi (znajduje się tam wieża widokowa) chroniony jest w rezerwacie przyrody „Barania Góra” z okazami świerkowego i jodłowego starodrzewu. Poniżej mieści się rezerwat faunistyczny „Wisła”, chroniący cieki wodne Białej i Czarnej Wisełki oraz powstały z ich połączenia odcinek Wisły do ujścia Malinki oraz ciek samej Malinki. Wszystko dlatego, że żyje tam i rozmnaża się rodzima populacja pstrąga potokowego.

Dodaj opinię
Barania Góra adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Barania Góra, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Barania Góra.
  • 43-460 Wisła
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Barania Góra opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Zobacz również:
Rozwiń
Linki do głównych kategorii noclegowych:
Rozwiń
  • Twój notes jest pusty. Dodaj do niego obiekty, aby móc łatwiej je znaleźć lub porównać.
Dodano do notesu