Trzy Kopce Wiślańskie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Niezbyt imponujący wysokością, za to istotny kilku innych względów szczyt w Beskidzie Śląskim. Trzy Kopce Wiślańskie wznoszą się na “zaledwie” 810 metrów powyżej poziomu morza, lecz stanowią jeden z kluczowych punktów na mapie tego pasma. Dosłownie i w przenośni.

Z geologicznego punktu widzenia góra stanowi zwornik, z którego w czterech różnych kierunkach odchodzą kolejne granie. I tak południowy grzbiet biegnie aż do Przełęczy Salmopolskiej, północny (m.in. z Orłową i Równicą) sięga Górek Małych pod Skoczowem, zachodni (ze szczytem Kamienny) kieruje się w stronę centrum Wisły, a północno-wschodni (z Gronikiem) dobija do Brennej. Jak łatwo się z powyższego domyślić, na Trzech Kopcach Wiślańskich mieści się spory węzeł szlaków turystycznych.

Samo wejście na rzeczony szczyt nie wymaga przesadnie dużego wysiłku. Nieopodal rynku w Wiśle zaczyna się żółta, wiodąca prosto na górę trasa. Droga ma ok. 5 kilometrów długości i 402 m przewyższeń do pokonania, co powinno średnio wprawnemu piechurowi mniej więcej 2 godziny. Na Trzech Kopcach Wiślańskich jest kilka kolejnych szlaków do wyboru, ale warto zrobić tutaj dłuższą przerwę. A to z uwagi na rozległe i przepiękne panoramy. Można stąd dostrzec m.in. Wielką Czantorię czy górujący nad Szczyrkiem najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - Skrzyczne.

Mini przewodnik

Niewysoki (810 m n.p.m.),za to ważny szczyt w pasmie Beskidu Śląskiego. Trzy Kopce Wiślańskie stanowią zwornik dla czterech różnych grani, a dzięki temu zbiega się tutaj wiele górskich szlaków. Wejście na szczyt z centrum Wisły to kwestia ok. 2 godzin i pokonania 5-kilometrowej trasy. Wierzchołek jest doskonałym punktem widokowym, jednym z lepszych w regionie.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja