Chata na Szańcach w Koniakowie

Galeria Sztuki Regionalnej, założona przez jednego z miejscowych artystów ludowych, malarza Tadeusza Ruckiego. Osobiste zaangażowanie i pasja gospodarzy-kustoszy sprawiają, iż kolekcja prezentuje się bardzo intrygująco.

Zebrane w Chacie na Szańcach dzieła sztuki i wyroby rzemiosła artystycznego to przede wszystkim rzeźby, najróżniejsze obrazy i grafiki, wyroby ceramiczne, stolarskie oraz lokalna specjalność - koronki. Warto też zainteresować się tradycyjnymi instrumentami muzycznymi. Najciekawsze eksponaty to pochodzący z połowy XIX wieku koronkowy czepiec i mierząca ponad 11 metrów trąbita.

Goście mogą liczyć również na wysłuchanie kilku fascynujących gawęd, wzbogaconych o podkład instrumentalny na żywo. Jako że mieści się tutaj również pracownia, chętni mogą zamówić sobie obraz, kubek, talerz (lub inną ceramikę) bądź coś prawdziwie koronkowego - obrus, serwetę, bieliznę, suknię, krawat…

Ściśle zintegrowana z Galerią Sztuki Regionalnej jest góralska karczma, serwująca regionalne specjały. Po prostu - mieści się w tej samej Chacie na Szańcach.

Dodaj opinię

Wstęp do Galerii Sztuki Regionalnej w Chacie na Szańcach jest bezpłatny.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Pracownia artystyczna i Galeria Sztuki Regionalnej, założona przez malarza Tadeusza Ruckiego - a współprowadzona przez jego córkę, specjalizującą się ceramice artystycznej. Można tu obejrzeć nie tylko różnego typu obrazy i zdobione naczynia, ale też instrumenty i koronki. Najcenniejsze dzieła to 11-metrowa trąbita i czepiec z XIX w. W chacie działa też karczma.

Chata na Szańcach w Koniakowie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Chata na Szańcach w Koniakowie, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Chata na Szańcach w Koniakowie.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Chata na Szańcach w Koniakowie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij