Galeria Sztuki Regionalnej, założona przez jednego z miejscowych artystów ludowych, malarza Tadeusza Ruckiego. Osobiste zaangażowanie i pasja gospodarzy-kustoszy sprawiają, iż kolekcja prezentuje się bardzo intrygująco.
Zebrane w Chacie na Szańcach dzieła sztuki i wyroby rzemiosła artystycznego to przede wszystkim rzeźby, najróżniejsze obrazy i grafiki, wyroby ceramiczne, stolarskie oraz lokalna specjalność - koronki. Warto też zainteresować się tradycyjnymi instrumentami muzycznymi. Najciekawsze eksponaty to pochodzący z połowy XIX wieku koronkowy czepiec i mierząca ponad 11 metrów trąbita.
Goście mogą liczyć również na wysłuchanie kilku fascynujących gawęd, wzbogaconych o podkład instrumentalny na żywo. Jako że mieści się tutaj również pracownia, chętni mogą zamówić sobie obraz, kubek, talerz (lub inną ceramikę) bądź coś prawdziwie koronkowego - obrus, serwetę, bieliznę, suknię, krawat…
Ściśle zintegrowana z Galerią Sztuki Regionalnej jest góralska karczma, serwująca regionalne specjały. Po prostu - mieści się w tej samej Chacie na Szańcach.
Wstęp do Galerii Sztuki Regionalnej w Chacie na Szańcach jest bezpłatny.
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.Pracownia artystyczna i Galeria Sztuki Regionalnej, założona przez malarza Tadeusza Ruckiego - a współprowadzona przez jego córkę, specjalizującą się ceramice artystycznej. Można tu obejrzeć nie tylko różnego typu obrazy i zdobione naczynia, ale też instrumenty i koronki. Najcenniejsze dzieła to 11-metrowa trąbita i czepiec z XIX w. W chacie działa też karczma.