Izba Historyczna i Kancelaria Leśniczego

Muzealno-edukacyjna część głównej siedziby Nadleśnictwa Wisła, zlokalizowanej nieopodal Jeziora Czerniańskiego. Ta organizacja może się poszczycić wyjątkowo długimi tradycjami w opiece nad lasami - już w pierwszej połowie XIX wieku rządzący na Śląsku Cieszyńskim i Żywiecczyźnie Habsburgowie dostrzegli konieczność specjalnego traktowania beskidzkich zasobów leśnych.

Izba Historyczna i Kancelaria Leśniczego pozwalają zapoznać się z regionalnymi dziejami działalności leśników oraz pewnymi szczegółami na temat ich codziennej pracy. Pierwsza część koncentruje się na wiadomościach przyrodniczych i sylwetkach wyjątkowo zasłużonych postaci - takich jak Paweł Sikora, który już w okresie międzywojennym usiłował zwrócić uwagę na szczególną wartość istebniańskich świerków.

Druga część zawiera więcej wiekowych eksponatów - ułożono je tak, aby jak najwierniej odtworzyć warunki pracy leśniczego sprzed wielu, wielu lat.

Dodaj opinię

Mała prezentacja wyjątkowo długich dziejów leśnictwa w rejonie Beskidów oraz specyfiki pracy leśników przed wielu, wielu laty. Za symboliczny początek należałoby uznać działania podejmowane przez Habsburgów w pierwszej połowie XIX wieku. Dwuczęściowa wystawa (sala edukacyjna i odtworzony gabinet leśniczego) mieści się w głównej siedzibie Nadleśnictwa Wisła.

Izba Historyczna i Kancelaria Leśniczego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Izba Historyczna i Kancelaria Leśniczego, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Izba Historyczna i Kancelaria Leśniczego.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Izba Historyczna i Kancelaria Leśniczego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij