Izba Pamięci Jerzego Kukuczki

Muzeum poświęcone jednemu z najwybitniejszych himalaistów w historii. Mieści się w uroczym drewnianym domku, w którym Jerzy Kukuczka mieszkał ze swoją rodziną. To właśnie jego żona, pani Cecylia, zdecydowała się stworzyć specjalne miejsce, w którym każdy mógłby poznać niezwykłą historię wspaniałego wspinacza i zobaczyć pamiątki po nim.

Ekspozycję tworzą przede wszystkim sprzęt, którym posługiwał się słynny sportowiec, bogaty zbiór zdjęć z kolejnych wypraw, napisane przez niego i tematyczne książki, dyplomy, puchary, medale, odznaczenia czy małe, ale niezwykle ważne dla samego Kukuczki rzeczy. Np. chorągiewki z nazwami wszystkich 14 ośmiotysięczników, które himalaista dostał po zdobyciu ostatniego z nich - Shisha Pangmy w 1987 roku.

Naturalnie w trakcie zwiedzania można liczyć na mnóstwo fascynujących historii. Wizytę w Izbie Pamięci Jerzego Kukuczki trzeba wcześniej uzgodnić telefonicznie.

Dodaj opinię

Niezwykle osobiste muzeum po jednym z najlepszych wspinaczy w historii. Jerzy Kukuczka jako drugi zdobył Koronę Himalajów - 14 ośmiotysięczników. Izba Pamięci, założona przez żonę Cecylię, mieści się w ich beskidzkimdomku. Wystawione pamiątki to głównie sprzęt wspinaczkowy, zdjęcia z wypraw, książki i rozmaite nagrody. Czynne po uzgodnieniu telefonicznym.

Izba Pamięci Jerzego Kukuczki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Izba Pamięci Jerzego Kukuczki, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Izba Pamięci Jerzego Kukuczki.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Izba Pamięci Jerzego Kukuczki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij