Jezioro Czerniańskie

Nieopodal Pałacyku Prezydenta, pośród zielonych wzniesień Beskidu Śląskiego, u podnóża Baraniej Góry (1220 m n.p.m.) wygląda piękne, zielone oko Jeziora Czerniańskiego o powierzchni 360 m².

Niestety nie można się w nim kąpać, poszaleć na łódce, kajaku, ani na wodnym rowerze. Jezioro jest bowiem sztucznym zbiornikiem retencyjnym, stanowiącym także rezerwuar wody pitnej. Powstało w latach 1968-73, na skutek spiętrzenia wód Białej i Czarnej Wisełki poprzez wzniesienie sięgającej 37 metrów zapory. Wiedzie po niej deptak spacerowy, z którego przyjemnie jest podziwiać jak to niedostępne jezioro ponętnie faluje i rozsiewa wokół siebie szuwarowe zapachy.

Dodaj opinię

Akwen powstał w wyniku działalności człowieka - w latach 1968-73, w wyniku wybudowania wysokiej na 37 metrów zapory na Czarnej Wisełce oraz Białej. Spiętrzone wody rzek utworzyły jezioro o powierzchni 360m². Jezioro Czerniańskie pełni funkcję zbiornika retencyjnego oraz zapasu wody pitnej - dlatego też turyści mogą korzystać wyłącznie z walorów krajobrazowych.

Jezioro Czerniańskie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Jezioro Czerniańskie, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Jezioro Czerniańskie.
  • Ulica
    Czarne
    Jezioro Czerniańskie mieści się przy ulicy Czarne w Wiśle
  • 43-460 Wisła
  • 360000
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Jezioro Czerniańskie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij