Kiczory

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Szczyt w południowo-zachodniej części pasma Beskidu Śląskiego, położony na polsko-czeskiej granicy. Kiczory wznoszą się na wysokość 990 metrów nad poziom morza - wprawdzie są mniej znane niż takie góry jak Skrzyczne, Wielka Czantoria czy Barania Góra, to również dysponuje wysokiej klasy walorami widokowymi i przyrodniczymi.

Sam wierzchołek porasta świerkowy las, ale niewiele niżej znajduje się całkiem rozległa polana, skąd rozciągają się panoramy na zachodnią część Beskidu - zarówno polską, jak i czeską. Mimo niezwykłej fotogeniczności pejzaży, prawdziwym znakiem rozpoznawczym Kiczor są liczne skalne grzyby - fantazyjnie uformowane przez wiatr i wodę głazy z piaskowców. W okolicach szczytu zbudowano wiatę turystyczną, idealną na zrobienie małej przerwy w wędrówce.

Najprostszą trasą łączącą centrum Wisły z Kiczorami jest żółty szlak turystyczny, zaczynający się w okolicach dworca kolejowego Wisła Dziechcinka. Wycieczka tą drogą - w jedną stronę - wymaga pokonania niespełna 9 kilometrów (i 626 metrów przewyższeń). Czas spaceru powinien wynieść nieco ponad 3 godziny. Warto dodać, iż Kiczory stanowią punkt zbiegu wielu szlaków z kilku różnych kierunków.

Mini przewodnik

Położona na polsko-czeskiej granicy góra o wysokości 990 m n.p.m., kusząca pięknymi panoramami Beskidu oraz przyrodniczym bogactwem. Najbardziej charakterystycznym elementem Kiczor są przypominające grzyby formy skalne, wyrzeźbione przez wodę i wiatr w piaskowcach. Wędrówka z centrum Wisły na szczyt to ok. 3h spaceru po 9-kilometrowym odcinku żółtego szlaku.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja