Kościół Apostołów Piotra i Pawła

Z uwagi na wielowyznaniowy charakter Wisły, wśród miejsc ważnych na szlaku przybyłego do niej wędrowca, nie powinno zabraknąć kościoła ewangelicko-augsburskiego Apostołów Piotra i Pawła. Świątynia została zbudowana w latach 1833-38 według projektu Edwarda Koerbera, wieża powstała prawie 30 lat później.

Organizacja jej wnętrza – dwukondygnacyjne empory w nawach bocznych, wysunięta przed ołtarz ambona oraz skromny wystrój – białe ściany z delikatnymi złoceniami i witrażowy ołtarz z 1932 r. przedstawiający patronów kościoła - dobitnie świadczą o jej protestanckim charakterze. W kruchcie pod wieżą mieści się kolekcja starodruków protestanckich.

Dodaj opinię

Zabytkowa świątynia luterańska, postawiona w latach 1833-38. Oryginalnie bez 45-metrowej wieży - wybudowanie wysokiej dzwonnicy było prawnie niemożliwe aż do 1861 r. Wnętrze z wszechobecną bielą i nielicznymi złoceniami. Urodą wyróżniają się dwukondygnacyjne galerie, ambona, organy oraz ołtarz główny z kolorowym witrażem, przedstawiającym patronów kościoła.

Kościół Apostołów Piotra i Pawła adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Apostołów Piotra i Pawła, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Apostołów Piotra i Pawła.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Apostołów Piotra i Pawła opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij