Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej

Placówka założona w 1997 roku w ramach działalności promocyjnej i edukacyjnej Nadleśnictwa Wisła, wysoce unowocześniona w 2014 r. Po tej modernizacji powstało ciekawe, stawiające na interakcję muzeum przyrodnicze. Aspekty historyczne w istebniańskim Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej też są poruszane.

Jednym z najciekawszych elementów wystawyogromne dioramy z panoramą Beskidów i prezentacją żyjących w regionie gatunków zwierząt i roślin. Podziwianiu (stosownie spreparowanych) niedźwiedzi, jeleni, wilków, rysi, dzików, saren, kun czy jeży, towarzyszy oprawa dźwiękowa z głosami lasu. Są też tak nietypowe eksponaty, jak choćby rentgen drzewa. W budynku mieści się również strefa tematycznych gier i zabaw dla dzieci.

Teren zewnętrzny zajmuje wspaniały park - Ogród Roślin Beskidu Śląskiego. To połączenie arboretum ze ścieżkami edukacyjnymi. Zadbano również o wygodne miejsca na chwilę relaksu w tym magicznym otoczeniu, tarasy widokowe oraz całkiem rozbudowany plac zabaw. Jest też niewielki amfiteatr.

Dodatkiem z nieco innej beczki jest funkcjonująca w ramach LOEE Szkółka Malarska Iwony Konarzewskiej. Zdaniem nadleśnictwa sztuka jest bardzo dobrym sposobem na przekazywanie wiedzy przyrodniczej. Zresztą piękno natury to stały temat twórczości lokalnych artystów ludowych. Zajęcia, skierowane do dzieci, organizowane są zwykle 3 razy w tygodniu. Chętni mogą nie tylko obejrzeć, ale też nabyć interesujące ich prace.

Dodaj opinię

Nowoczesne muzeum przyrodnicze Nadleśnictwa Wisła. Efektowne, częściowo interaktywne wystawy i instalacje pozwalają bliżej poznać beskidzką faunę i florę. Z kolei w przyległym Ogrodzie Roślin Beskidu Śląskiego można spędzić czas tak, jak w pięknym parku. Ciekawym dodatkiem do LOEE jest szkółka malarska, organizująca zajęcia dla dzieci i wystawy ich prac.

Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij