Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Placówka założona w 1997 roku w ramach działalności promocyjnej i edukacyjnej Nadleśnictwa Wisła, wysoce unowocześniona w 2014 r. Po tej modernizacji powstało ciekawe, stawiające na interakcję muzeum przyrodnicze. Aspekty historyczne w istebniańskim Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej też są poruszane.

Jednym z najciekawszych elementów wystawyogromne dioramy z panoramą Beskidów i prezentacją żyjących w regionie gatunków zwierząt i roślin. Podziwianiu (stosownie spreparowanych) niedźwiedzi, jeleni, wilków, rysi, dzików, saren, kun czy jeży, towarzyszy oprawa dźwiękowa z głosami lasu. Są też tak nietypowe eksponaty, jak choćby rentgen drzewa. W budynku mieści się również strefa tematycznych gier i zabaw dla dzieci.

Teren zewnętrzny zajmuje wspaniały park - Ogród Roślin Beskidu Śląskiego. To połączenie arboretum ze ścieżkami edukacyjnymi. Zadbano również o wygodne miejsca na chwilę relaksu w tym magicznym otoczeniu, tarasy widokowe oraz całkiem rozbudowany plac zabaw. Jest też niewielki amfiteatr.

Dodatkiem z nieco innej beczki jest funkcjonująca w ramach LOEE Szkółka Malarska Iwony Konarzewskiej. Zdaniem nadleśnictwa sztuka jest bardzo dobrym sposobem na przekazywanie wiedzy przyrodniczej. Zresztą piękno natury to stały temat twórczości lokalnych artystów ludowych. Zajęcia, skierowane do dzieci, organizowane są zwykle 3 razy w tygodniu. Chętni mogą nie tylko obejrzeć, ale też nabyć interesujące ich prace.

Mini przewodnik

Nowoczesne muzeum przyrodnicze Nadleśnictwa Wisła. Efektowne, częściowo interaktywne wystawy i instalacje pozwalają bliżej poznać beskidzką faunę i florę. Z kolei w przyległym Ogrodzie Roślin Beskidu Śląskiego można spędzić czas tak, jak w pięknym parku. Ciekawym dodatkiem do LOEE jest szkółka malarska, organizująca zajęcia dla dzieci i wystawy ich prac.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja