Muzeum Motocykli Rdzawe Diamenty

Prywatna kolekcja zabytkowych motocykli z lat 1905-70, urządzona na zapleczu i podwórzu za iście podręcznikowo-filmowym pubem. Niektórzy powiedzą “obskurnym”, inni stwierdzą że to klimatyczny lokal z duszą, idealny dla miłośników ryczących jednośladów. Tak harleyowy, jak tylko się da.

Muzeum Motocykli powstało ze szczerej pasji dwójki ludzi: Remigiusza Dancewicza i Daniela Kolonki. Mozolnie, acz sumiennie gromadzone zbiory zaowocowało blisko setką maszyn. Niektóre w stanie mocno zdekompletowanym, inne udało się odtworzyć aż do ostatniej śrubki. Do najcenniejszych eksponatów trzeba zaliczyć BSA 500 (z 1931 roku), BMW R3 (1936), EM 250 (1925) czy będący niegdyś na stanie francuskiej armii Gnome et Rhône. Można tu również obejrzeć motocyklowe części, stare tablice rejestracyjne, kaski i gogle, rozmaite dekoracje i wiele innych gadżetów.

Osoby chcące zobaczyć “Rdzawe Diamenty” na własne oczy, powinny wcześniej uzgodnić konkretny termin (i wysokość ceny) zwiedzania - najlepiej telefonicznie. Albo przyjść na start corocznego “Zimowego Wjazdu na Równicę”, współorganizowanego przez gospodarzy muzeum. Ewentualnie: wziąć aktywny udział w tej imprezie.

Dodaj opinię

Cena wejściówek do ustrońskiego Muzeum Motocykli "Rdzawe Diamenty" jest jakoby "do uzgodnienia".

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Ryczące jednoślady w stylu retro. Prywatne zbiory zabytkowych motocykli tworzy blisko setka wiekowych maszyn, pochodzących z lat 1905-70. Niektóre po remoncie wyglądają jak nowe, ale nie wszystkie “Rdzawe Diamenty” udało się w całości zrekonstruować. Wystawę uzupełniają motocyklowe części, ozdoby, kaski, gogle i inne przydatne i/lub efektowne gadżety do jazdy.

Muzeum Motocykli Rdzawe Diamenty adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Motocykli Rdzawe Diamenty, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Motocykli Rdzawe Diamenty.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Motocykli Rdzawe Diamenty opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij