Muzeum Świerka Istebniańskiego

Szkółka leśna Wyrchczadeczka i bank genów świerkowych Nadleśnictwa Wisła, zlokalizowane na malowniczym wzniesieniu oddzielającym doliny potoków Krężelka i Czadeczka. Cały kompleks to świetny przykład na to, jak połączyć typową hodowlę z placówką edukacyjną.

Świerk istebniański przez spore grono naukowców, leśników i przedstawicieli kilku innych związanych z drzewami oraz drewnem dziedzin - np. wytwórców instrumentów lutniczych - uznawany jest z najlepszą odmianę tego gatunku na świecie. Charakteryzuje się nie tylko urodą, ale też ogromną wytrzymałością. I tak szkółka leśna zajmuje się hodowlą i ochroną wyjątkowych świerków, a działające na jej terenie muzeum prezentuje szereg różnych ciekawostek: zarówno biologicznych, jak też historycznych i dotyczących regionalnej kultury ludowej.

Odwiedzając Muzeum Świerka Istebniańskiego, koniecznie trzeba zajrzeć do części pokazowej w Wolierowej Hodowli Głuszców. Podstawowym celem istnienia tej instytucji jest zwiększenie liczebności tych ptaków i przygotowanie młodych do życia na wolności. Turyści mogą przyglądać im się z bliska, dzięki zastosowaniu luster weneckich bez wzbudzania niepokoju u tych pięknie upierzonych kuraków. Oczywiście nie brakuje też poświęconych głuszcom materiałów edukacyjnych, w tym multimediów.

Przed przyjazdem do Muzeum Świerka Istebniańskiego dobrze byłoby zadzwonić i uprzedzić gospodarzy leśnej szkółki. Umówieni turyści mogą zobaczyć o wiele, wiele więcej.

Dodaj opinię

Wstęp do Muzeum Świerka Istebniańskiego jest bezpłatny (stan na 30 I 2017 r.).

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Połączenie hodowlanego banku genów z niewielką, za to posiadającą wyjątkowe eksponaty i informacje wystawą. Szkółka leśna Wyrchczadeczka zajmuje się najlepszymi świerkami na świecie - istebniańska odmiana cieszy się ogromnym uznaniem na całym świecie, nie tylko wśród naukowców. Mieści się tu również Wolierowa Hodowla Głuszców, pozwalająca obejrzeć piękne ptaki.

Muzeum Świerka Istebniańskiego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Świerka Istebniańskiego, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Świerka Istebniańskiego.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Świerka Istebniańskiego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij