Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej

Oddział terenowy Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie, poświęcony życiu i twórczości niezwykłej powieściopisarki. Zofia Kossak jest autorką m.in. “Krzyżowców”, “Prometeusza i garncarza”, “Pożogi”, “Kłopotów Kacperka góreckiego skrzata”, “Błogosławionej winy”, “Złotej wolności”, “Dziedzictwa”, “Z otchłani” i wielu innych książek, wywodzącą się z niezwykle artystycznego rodu - żeby wymienić tylko najsłynniejszych malarzy: Juliusza (dziadka) i Wojciecha (stryja).

Muzeum Zofii Kossak mieści się w dawnym domu pisarki - jednak nie rodzinnym dworku, który niemal doszczętnie zniszczono i zdewastowano po II WŚ (dziś działa w nim Centrum Kultury i Sztuki), tylko w skromnym mieszkanku, urządzonym w 1957 r. w niegdysiejszym domku ogrodnika, tuż obok ruin późnobarokowej posiadłości. Wystawy odtwarzają artystyczny klimat pieleszy i pracowni - zbiory pochodzą z darów rodziny Kossaków i depozytów skarbu państwa.

Są tutaj rodzinne albumy ze zdjęciami, oryginalne meble i sprzęty, rękopisy i maszynopisy, bogata biblioteczka czy imponująca kolekcja obrazów. Na ścianach wiszą dzieła takich tuzów jak Stanisław Ignacy Witkiewicz, Leon Wyczółkowski, Czesław Kuryatto czy wspominani wyżej krewni Zofii Kossak. Oczywiście zadbano również o wystawy z informacjami biograficznymi.

Muzeum zajmuje się również organizacją tematycznych wykładów, warsztatów edukacyjnych oraz wystaw czasowych prac innych twórców.

Dodaj opinię

Ceny biletów wstępu do Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej:

  • normalne 5 zł
  • ulgowe 3 zł
  • oprowadzanie grup / turystów indywidualnych przez przewodnika - 25 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Uroczy zakątek przesiąknięty artystycznym klimatem - dawny domek pisarki, przekształcony w muzeum biograficzne. Dzięki zbiorom przekazanym przez rodzinę i państwo, udało się wiernie odtworzyć ostatnie mieszkanie i pracownię Zofii Kossak, krewnej słynnych malarzy. Muzeum posiada m.in. domowe wyposażenie, bogatą biblioteczkę, dzieła sztuki i wystawę biograficzną.

Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej. Redakcja serwisu www.wisla.org nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 3 zł
    Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej cena biletu ulgowego: 3 zł
  • 5 zł
    Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej cena biletu normalnego: 5 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij