Park Kopczyńskiego

Zielone i rozrywkowe centrum miasta, w którym przygotowano mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Spacery deptakiem po eleganckich alejkach, schludna szata roślinna, siłownie terenowe, mniej lub bardziej rozbudowane place zabaw dla dzieci i płynąca wzdłuż malowniczego bulwaru największa polska rzeka to dopiero początek.

Jednym z bardziej charakterystycznych zakątków w całkiem rozległym Parku Kopczyńskiego jest Zabytkowy Park Przygód. To wielce nietypowy zbiór miniatur najbardziej charakterystycznych budowli miast, przez które przepływa Wisła. Znajdują się tu m.in. miejscowy Zamek Prezydenta RP, Wawel z Krakowa, puławski Pałac Czartoryskich, zamek z Kazimierza Dolnego, warszawski Zamek Królewski, Katedra św. Janów z Torunia czy gdański Żuraw. Nie są to wierne repliki, lecz podświetlane wieczorami modele zbudowane z wielokolorowych mozaik.

Kolejny godny szczególnej uwagi punkt to Pomnik Źródeł Wisły. Obecną instalację odsłonięto w 2014 roku, jednak dzieło Grzegorza Łagowskiego wyraźnie nawiązuje do oryginalnej figury z 1937 r., którą wykonał prof. Konstanty Laszczka. Rzeźba to symbolizująca rzekę wodna nimfa, odziana w regionalny strój Ślązaczki i trzymająca spory bukiet kwiatów, krocząca boso przez łąkę. Przed dziewczyną, poniżej małej kaskady, umieszczono kilka “plujących” ryb.

W plątaninie ścieżek warto zainteresować się trasami edukacyjnymi. Bodaj najciekawszą z nich jest Aleja Podań i Legend. Wzdłuż tej dróżki ustawiono szereg drewnianych rzeźb, prezentujących najbardziej charakterystyczne postacie z opowieści, które kolejne pokolenia mieszkańców Śląska Cieszyńskiego przekazują sobie już od niepamiętnych czasów. Taka mała próbka lokalnego folkloru.

W wiślańskim Parku Kopczyńskiego mieszczą się też m.in. korty tenisowe, boisko wielofunkcyjne (należące do pobliskiej szkoły, ale udostępniane także osobom postronnym), ścieżki rowerowe, skatepark, małe wesołe miasteczko, amfiteatr… Zawsze znajdzie się coś ciekawego.

Dodaj opinię

Pełne najróżniejszych atrakcji zielone centrum miasta. Spacer czy jazda na rowerze po eleganckich alejkach otoczonych barwnym kwieciem to dopiero początek. Park Kopczyńskiego dysponuje także kilkoma obiektami sportowymi, placami zabaw, amfiteatrem czy lunaparkiem. Wyjątkowe miejsca to Pomnik Źródeł Wisły, Aleja Podań i Legend oraz Zabytkowy Park Przygód.

Park Kopczyńskiego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park Kopczyńskiego, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park Kopczyńskiego.
  • Ulica
    Bulwar Księżycowy
    Park Kopczyńskiego mieści się przy ulicy Bulwar Księżycowy w Wiśle
  • 43-460 Wisła
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Park Kopczyńskiego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij