Pętla Cieńkowska

Króciutki szlak spacerowy, dysponujący za to wspaniałymi walorami widokowymi. Nadwiślańska Agencja Turystyczna i Polski Związek Narciarski uznały, że warto połączyć dwie popularne atrakcje kurortu: kolej linową Cieńków ze skocznią narciarską imienia Adama Małysza. I tak powstała licząca niespełna 4 kilometry, bardzo przyjemna trasa.

Jak łatwo się domyślić, nie całą Pętlę Cieńkowską pokonuje się na własnych nogach. Szlak zaczyna się tuż przy dolnej stacji kolei linowej i pierwsze co trzeba zrobić, to wjechać nią na górę. Drugi etap to blisko 1,5-kilometrowy spacer grzbietem Cieńkowa, skąd rozciągają się wspaniałe panoramy na Beskid Śląski. Następnie należy się udać na wieżę skoczni, z kawiarenką i tarasem. Po zjeździe wyciągiem w dół należy wybrać dróżkę wzdłuż potoku Malinka (z kilkoma tablicami edukacyjnymi), z powrotem do punktu startowego.

Równie dobrze Pętlę Cieńkowską można pokonywać w odwrotnym kierunku. Zarówno na skoczni, jak i przy kolejce linowej, dostępne są specjalne bilety łączone.

Dodaj opinię

Ceny biletów łączonych na kolejki linowe na trasie Pętli Cieńkowskiej:

  • normalne 12 zł
  • ulgowe 10 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Niezwykle malownicza, idealna na rodzinny spacer trasa. Szlak wiedzie przez górski grzbiet, z którego rozciągają się piękne widoki na Beskid i Wisłę. Na planie Pętli Cieńkowskiej znalazły się dwie kolejki linowe, dzięki czemu piesza wędrówka nie wymaga większego wysiłku. Wytyczenie ścieżki to efekt współpracy stacji narciarskiej z zarządzającym skocznią PZN-em.

Pętla Cieńkowska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pętla Cieńkowska, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pętla Cieńkowska.
Ceny biletów / cennik wejść do Pętla Cieńkowska. Redakcja serwisu www.wisla.org nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 10 zł
    Pętla Cieńkowska cena biletu ulgowego: 10 zł
  • 12 zł
    Pętla Cieńkowska cena biletu normalnego: 12 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pętla Cieńkowska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij