Ryokan - Muzeum Kultury Japońskiej

Cząstka Kraju Kwitnącej Wiśni i Wschodzącego Słońca żywcem przeniesiona do centrum Beskidu Śląskiego - mimo że z zewnątrz właściwie zupełnie na to nie wygląda. Siedzibą jest bowiem “zwyczajna”, wyremontowana zabytkowa willa w bardzo europejskim stylu.

Otóż nie jest to klasycznie rozumiane muzeum, a starannie wystylizowany pensjonat - “ryokan” to typ japońskiego zajazdu - z bardzo bogatą, prywatną kolekcją. Istnieje jednak możliwość samego zwiedzania Muzeum Kultury Japońskiej, wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i rezerwacji. Nie trzeba zatem tutaj nocować, aby zobaczyć niezwykłą ekspozycję.

A jest co oglądać, właściciele obiektu spędzili w Japonii przeszło ćwierć wieku. Chlubą muzeum jest zbiór ponad 700 figurek ningyo - w uproszczeniu to dalekowschodnia odpowiedniczka syreny. W gablotach znajdują się również kunsztownie zdobione przedmioty z porcelany, wyroby kryte laką, rytualne naczynia, kompletna seria drzeworytów “53 stacje drogi Tokaido” autorstwa Ando Hiroshige (55 obrazów), kimona oraz inne elementy tradycyjnego stroju, japońskie instrumenty, maski i wiele innych, niewątpliwie fascynujących i egzotycznych rzeczy.

Goście muzeum mogą liczyć na ciekawe historie, ciekawostki i anegdoty opowiadane przez gospodarzy.

Dodaj opinię

Połączenie pensjonatu - “ryokan” to typ japońskiego zajazdu - z fascynującą wystawą, udostępnianą również gościom z zewnątrz po wcześniejszej rezerwacji. Właściciele spędzili w Japonii ponad 20 lat, fascynacja tamtejszą kulturą i zaowocowała imponującą kolekcją. W muzeum czekają m.in. setki figurek ningyo, drzeworyty, porcelana i wiele innych, pięknych rzeczy.

Ryokan - Muzeum Kultury Japońskiej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Ryokan - Muzeum Kultury Japońskiej, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Ryokan - Muzeum Kultury Japońskiej.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Ryokan - Muzeum Kultury Japońskiej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij