Schronisko Soszów

Górski dom turystyczny tuż przy granicy z Czechami, którego historia zaczyna się od 1932 roku. W wyniku gwałtownego rozwoju kurortu w Wiśle (prywatne) schronisko znalazło się praktycznie na terenach miejskich - dojazd samochodem terenowym w sezonie letnim to żaden wyczyn, a dzięki wyciągom pobliskiego Ośrodka Narciarskiego Soszów nawet autokary podjadą na dystans ok. 6 minut od obiektu.

Bardziej ambitni turyści zapewne wybiorą dojście na własnych nogach. Do schroniska Soszów spod wiślańskiego rynku prowadzą bezpośrednio dwa szlaki PTTK: niebieski przez Jawornik oraz zielony, przecinający Skolnity. Pierwszy liczy ok. 6,5 kilometra, drugi jest o 2 km dłuższy, za to bardziej górski i nieco ciekawszy widokowo. Sama stacja stanowi niezłą bazę wypadową na Beskid w wielu kierunkach - również na czeską stronę.

Wracając do schroniska jako takiego - zbudował je niejaki Paweł Polok, w siodle pomiędzy szczytami Wielkiego i Małego Soszowa. Niedługo po II Wojnie Światowej obiekt przejęło Polskie Towarzystwo Tatrzańskie (późniejsze PTTK) i dokonało poważnej rozbudowy. Jednak w 1979 r. schronisko kupili państwo Murzynowie, a stacja turystyczna znów znalazła się w prywatnych rękach.

Schronisko Soszów dysponuje 33 miejscami noclegowymi, pokoje mieszczą od 2 do 6 osób. Obiekt posiada również zaplecze sanitarne i dostęp do internetu. Wędrowcy poszukujący w górach na noc dachu nad głową mogą liczyć również na zróżnicowane posiłki serwowane w jadalni lub w zewnętrznym ogródku - w sezonie letnim od czasu do czasu organizowane są biesiady z ogniskiem i gitarą.

Dodaj opinię

Opłaty za nocleg w schronisku Soszów:

  • bez pościeli - latem 25 zł za noc, w sezonie grzewczym 30 zł
  • z pościelą - latem 30 zł za noc, w sezonie grzewczym 35 zł
  • śniadanie - dodatkowe +10 zł/os.
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Położona w siodle pomiędzy szczytami Małego i Wielkiego Soszowa, zbudowana w 1932 r. górska stacja turystyczna. Powstała z inicjatywy Pawła Poloka, dziś również znajduje się w prywatnych rękach. Sąsiadujące z rozczapierzoną siecią szlaków schronisko oferuje 33 łóżka w pokojach dla 2-6 osób. Poza tym: domowa kuchnia, zaplecze sanitarne, internet i spory ogródek.

Schronisko Soszów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Schronisko Soszów, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Schronisko Soszów.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Schronisko Soszów. Redakcja serwisu www.wisla.org nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 25-35 zł
    Schronisko Soszów cena biletu normalnego: 25-35 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Schronisko Soszów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij