Skolnity - Wisła Ski & Bike

Całoroczne centrum sportowe, funkcjonujące przede wszystkim jako stacja narciarstwa zjazdowego, położone naprzeciwko rynku w Wiśle. Choć gdyby ktoś miał ochotę poskakać, to po sąsiedzku mieści się kompleks kilku małych skoczni narciarskich. Jak łatwo się domyślić, najistotniejszym punktem ośrodka Skolnity jest kolej linowa - całoroczna, czteroosobowa, o długości 800 metrów.

Obok niej wytyczono dwie długie trasy o zróżnicowanej charakterystyce. Nieco łatwiejsza niebieska liczy 1,1 kilometra. Z kolei czerwona, wymagająca już opanowania pewnych umiejętności i doświadczenia, ma 980 m długości. Dodatkowo, z myślą o kompletnych żółtodziobach i maluchach, w nieco odrębnej stoku pracuje 80-metrowy wyciąg orczykowy. Trasy szkoleniowe dla początkujących mają łącznie 200 m, oczywiście przy stacji działają szkółka i wypożyczalnia.

Całość posiada oświetlenie i sztuczne naśnieżanie, nie brakuje też ratraków. Oba bary przy górnej stacji kolejki posiadają tarasy widokowe. Skolnity współpracują z kilkoma innymi ośrodkami narciarskimi w Wiśle i sąsiednim Ustroniu, w ramach Wiślańskiego Skipassa.

Latem stoki narciarskie zamieniają się w naprawdę dynamiczne trasy downhillowe. Pozostałe atrakcje to górskie szlaki rowerowe, kule wodne, pole paintballowe, strzelnica, trampolina, ogniska, park linowy oraz zagroda ze zwierzętami (mini-zoo).

Dodaj opinię

Ceny karnetów czasów w stacji narciarskiej Skolnity:

1h - normalne 30 zł, ulgowe 20 zł

2h - normalne 45 zł, ulgowe 30 zł ; poranny w godzinach 8:00-10:00 wszyscy po 30 zł 

3h - normalne 55 zł, ulgowe 40 zł

4h - normalne 65 zł, ulgowe 50 zł ; wieczorny w godzinach 17:00-21:00 wszyscy po 40 zł

8h - normalne 90 zł, ulgowe 65 zł

na dwa dni - normalne 175 zł, ulgowe 130 zł

na trzy dni - normalne 250 zł, ulgowe 190 zł

na cztery dni - normalne 320 zł, ulgowe 240 zł

na pięć dni - normalne 375 zł, ulgowe 280 zł

na sześć dni - normalne 400 zł, ulgowe 300 zł

na siedem dowolnie wybranych dni - normalne 560 zł, ulgowe 430 zł


Karnety punktowe na Skolnitach:

Liczba wjazdów

Kwota w PLN

1

7 zł

5

30 zł

10

60 zł

12

70 zł

14

80 zł

16

100 zł

18

110 zł

20

120 zł


Bilety na pojedyncze przejazdy kolejką linową:

w górę - normalne 12 zł, ulgowe 10 zł

w dół - normalne 8 zł, ulgowe 8 zł

w obie strony - normalne 14 zł, ulgowe 12 zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Kompleks sportowo-wypoczynkowy, z niezwykle bogatą ofertą na cały rok. Zimą na Skolnitach działa wyciąg narciarski, a jeszcze więcej możliwości czeka w sezonie letnim. Wtedy stoki zmieniają się w trasy downhillowe, a do tego dochodzą m.in. strzelnica, mini-park linowy, paintballowa arena, wodne kule trampoliny, a nawet kameralne mini-zoo.

Skolnity - Wisła Ski & Bike adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Skolnity - Wisła Ski & Bike, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Skolnity - Wisła Ski & Bike.
Ceny biletów / cennik wejść do Skolnity - Wisła Ski & Bike. Redakcja serwisu www.wisla.org nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • od 7 zł
    Skolnity - Wisła Ski & Bike cena biletu normalnego: od 7 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Skolnity - Wisła Ski & Bike opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij