Sokolarnia Anatum

Jedna z ciekawszych miejscówek w obrębie Wielkiej Czantorii - mieści się w bliskim sąsiedztwie górskiej kolejki linowej, więc dotarcie tutaj nie należy do trudnych. Inaczej może wyglądać sprawa z zachowaniem pełnego spokoju w trakcie spotkania twarzą w twarz - a raczej twarzą w ostry dziób - z dumnymi ptakami drapieżnymi.

Ustrońskie “Anatum” łączy w sobie ośrodek rehabilitacji skrzydlatych łowców, małą hodowlę oraz rodzaj zagrody pokazowej. Turyści odwiedzający placówkę mogą tutaj z bardzo bliska obejrzeć orły, sowy, sokoły, myszołowy, jastrzębie, pustułki, rarogi czy pójdźki. W drewnianych domkach mieszka ok. 40 ptaków różnych gatunków. Co odważniejsi mogą wziąć podniebnego drapieżnika na rękę - rzecz jasna w ochronnej rękawicy - i zrobić sobie niezwykłe (dodatkowo płatne) zdjęcie.

Naturalnie gospodarze przekazują mnóstwo ciekawych informacji: zarówno przyrodniczych, jak też dotyczących sztuki sokolnictwa - układania ptaków drapieżnych do udziału w organizowanych przez ludzi polowaniach, która z czasem stała się również istotną formą ochrony zagrożonych zwierząt.

Dodaj opinię

Wejście do sokolarni Anatum:

  • bilet normalny 6 zł
  • bilet ulgowy (dzieci w przedziale wiekowym 5-15 lat) - 4 zł
  • zdjęcie z drapieżnym ptakiem na ręku - 10 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Ośrodek rehabilitacji ptaków drapieżnych, mała hodowla i mini-zoo w jednym. W zakątku na stokuCzantorii żyje ok. 40 skrzydlatych myśliwych: sów, jastrzębi, orłów, sokołów, pustułek, myszołowów etc. Istnieje możliwość zrobienia sobie zdjęcia z groźnym ptakiem na ręce (chronionej rękawicą). Gospodarze dzielą się wiedzą przyrodniczą i nt. sztuki sokolnictwa.

Sokolarnia Anatum adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Sokolarnia Anatum, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Sokolarnia Anatum.
Ceny biletów / cennik wejść do Sokolarnia Anatum. Redakcja serwisu www.wisla.org nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 4-14 zł
    Sokolarnia Anatum cena biletu ulgowego: 4-14 zł
  • 6-16 zł
    Sokolarnia Anatum cena biletu normalnego: 6-16 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Sokolarnia Anatum opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij