Stadnina Hucułów w Brennej Jatnym

Położony w dolinie potoku Jatny ośrodek jazdy konnej, będący częścią większego kompleksu kolonijno-wypoczynkowego. Placówkę jeszcze w latach ‘70 XX wieku założył Roman Iskrzycki: wielki pasjonat hippiki i współzałożyciel Związku Hodowli Koni Huculskich.

Naturalnie to zwierzęta tej rasy, wywodzące się od tarpanów i słynące z wielkiej siły oraz odporności, odgrywają główną rolę w ośrodku. Do dyspozycji jeźdźców są także konie rasy śląskiej i araby. W ofercie znajdują się przejażdżki bryczką (a zimą - kuligi), zajęcia dla początkujących, wycieczki w teren - od niespiesznych spacerów po kilkudniowe rajdy - oraz rozmaite zajęcia rehabilitacyjne.

Tym, którzy czują się na tyle pewnie, by swobodnie wyjeżdżać konno na beskidzkie ścieżki i bezdroża, szczególnie poleca się wyprawę na Błatnię (917 m n.p.m.), gdzie w rejonie schroniska PTTK można liczyć na iście cudowne widoczki.

Dodaj opinię

Element kameralnego ośrodka wczasowego, który swoje usługi w zakresie turystyki konnej oferuje wszystkim chętnym na przygodę w siodle. Dużym atutem stadniny są rzecz jasna wyjątkowe konie huculskie, charakteryzujące się ogromną siłą i wielką wytrzymałością. Miłośnicy ujeżdżania koni mają do wyboru również inne rasy, a także eleganckie bryczki oraz zimowe kuligi.

Stadnina Hucułów w Brennej Jatnym adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Stadnina Hucułów w Brennej Jatnym, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Stadnina Hucułów w Brennej Jatnym.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Stadnina Hucułów w Brennej Jatnym opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij