Staw kajakowy

Warunków do rekreacyjnego uprawiania sportów wodnych w okolicach Wisły właściwie nie ma. Zdaniem wielu miłośników górskich spływów, na największej polskiej rzece dopiero w okolicach Krakowa da się swobodnie pomachać wiosłami, a Jezioro Czerniańskie jest z wielu względów zamknięte na działalność turystyczną. Na szczęście jest mała alternatywa.

Mowa o sztucznym, niewielkim zbiorniku wodnym na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego Jonidło. Powierzchnią i walorami widokowymi może i niezbyt imponuje, za to ma niepowtarzalny klimat. Można tu nie tylko popływać dostępnym sprzętem, ale też powędkować. Przy stawie funkcjonuje bar, jest też ok. 25-metrowy, drewniany pomost z okrągłym podestem. Jak znalazł na romantyczne przechadzki wieczorową porą.

Warto dodać, że sąsiedni Ustroń także posiada kameralny staw z wypożyczalnią kajaków i rowerów wodnych. Tam można liczyć na efektowne panoramy Wielkiej Czantorii i kilku sąsiadujących z nią beskidzkich szczytów.

Dodaj opinię

Kiedy jedyne jezioro w okolicy jest zamknięte dla ruchu turystycznego, a rzeka nie stwarza warunków do spływu kajakowego, takie niewielkie, quasi-parkowe “kałuże” okazują się całkiem klimatycznymi miejscówkami. Wypożyczalnia rowerów wodnych i innego sprzętu pływającego, mały bar, drewniany pomost z okrągłym podestem - i nastrój sam się buduje, zwłaszcza parom.

Staw kajakowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Staw kajakowy, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Staw kajakowy.
 • Telefon
  Zadzwoń i dowiedz się więcej o Staw kajakowy - telefon: +48601340881
 • Telefon 2 +48 663 830 664
 • E-mail
  biuro@jonidlo.pl
  Adres email Staw kajakowy: biuro@jonidlo.pl
 • Ulica
  Wyzwolenia 67
  Staw kajakowy mieści się przy ulicy Wyzwolenia 67 w Wiśle
 • 43-460 Wisła
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Staw kajakowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij