Trasa transgraniczna Soszów - Nydek (CZ)

Trudna, a momentami nawet bardzo trudna (4-5/5) trasa, prowadząca za czeską granicę. I nie wjazd na ziemie sąsiadów sprawia tutaj kłopoty, tylko profil szlaku - a zwłaszcza strome i wymagające technicznie podjazdy oraz zjazdy (1140 m przewyższeń), a także leśne ścieżki, pełne wystających korzeni i kamieni. Cała pętla ma nieco ponad 30 kilometrów, szacowany czas przejazdu wynosi 4-5 godzin.

Szlak prowadzi kolejno przez Jawornik, schronisko Soszów, Mały Soszów, Przełęcz Beskidek, Střelmę, Nydek, Filipkę, Mały Stożek, Kobylą Skałę i Siglany, aby zakończyć się w ścisłym centrum Wisły. Nawierzchnia jest mocno urozmaicona, dlatego najlepszym wyborem będzie wysokiej klasy rower górski - dla innych jednośladów taka wycieczka może okazać się mocno problematyczna.

Jeden z pierwszych podjazdów można pokonać “objazdem” - na kanapie kolejki linowej Soszów. Tak czy inaczej ogromny wysiłek, włożony w pokonanie transgranicznego szlaku, wynagrodzą w pełni czekające po drodze panoramy na Beskid Śląski, Śląsk Cieszyński oraz leżące w regionie miasta i wioseczki.

Transgraniczna trasa łącząca wiślański Soszów z czeskim Nydkiem powstała w ramach programu "MTB Beskidy, czyli rowerem przez Europę".

Dodaj opinię
Trasa transgraniczna Soszów - Nydek (CZ) adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Trasa transgraniczna Soszów - Nydek (CZ), zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Trasa transgraniczna Soszów - Nydek (CZ).
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Trasa transgraniczna Soszów - Nydek (CZ) opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij