Trasy rowerowe MTB Beskidy

Wspólny projekt władz kilku sąsiadujących ze sobą polskich oraz czeskich gmin, z założenia promujący rekreacyjne kolarstwo górskie i przyrodniczo-kulturowe walory Śląska Cieszyńskiego po obu stronach granicy. Dla Wisły efektem tej współpracy było wytyczenie sześciu szlaków rowerowych - każda zaczyna się i kończy przy miejskim rynku - ich oznaczenie oraz wybudowanie przy każdej z tras zadaszonych wiat turystycznych, wyposażonych w stosowne mapy wielkoformatowe.

Elementami inicjatywy pod nazwą “MTB Beskidy, czyli rowerem przez Europę” było również wdrożenie programu certyfikacji obiektów noclegowych, gastronomicznych i usługowych przyjaznych rowerzystom - tym, które posiadają przechowalnię jednośladów, dają dostęp do podstawowych narzędzi i innych udogodnień. Z kolei uczestnicy organizowanych w Wiśle imprez rowerowych swego czasu mogli liczyć na ważne parę lat karty rabatowe, obowiązujące w takich właśnie miejscach.

Trasy rowerowe MTB Beskidy, administrowane przez wiślański referat promocji turystyki i sportu, prezentują bardzo zróżnicowany poziom - w sezonie 2016 wytyczonych i oznaczonych było 6 oficjalnych szlaków. Do tego grona zaliczają się:

  1. trasa "Na Skolnity"
  2. trasa "Tam (Dobka) i z powrotem"
  3. trasa "Szlakiem Wiślańskich Atrakcji"
  4. trasa "Na Trzy Kopce Wiślańskie"
  5. trasa transgraniczna Soszów - Nydek (CZ)
  6. trasa "Na Stożek"
Dodaj opinię

Zespół kilku zróżnicowanych szlaków dla amatorów kolarstwa, wiodących w wiele ciekawych zakątków Wisły i najbliższych - lub nieco dalszych - okolicach. Miłośnicy pedałowania na dwóch kółkach mają do wyboru 6 różnych tras, zaczynających się na miejskim rynku. Od stosunkowo prostych i łagodnych ścieżek przez kurort, aż po górskie trasy międzypaństwowe.

Trasy rowerowe MTB Beskidy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Trasy rowerowe MTB Beskidy, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Trasy rowerowe MTB Beskidy.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Trasy rowerowe MTB Beskidy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij