Wielka Czantoria

Wielka Czantoria (995 metrów n.p.m.) piętrzy się na północny zachód od miasta i kusi do odwiedzin faktem, że jako szczyt graniczny między Polską a Czechami jest równocześnie najwyższym szczytem czeskiej części Beskidu Śląskiego. Jej północne, polskie stoki objęte są ochroną w rezerwacie przyrody „Czantoria”. Zajmuje je naturalny, dolnoreglowy las poprzetykany jaworami, klonami i jesionami. Na szczyt wiedzie z Wisły Jawornika niebieski szlak turystyczny przez Soszów Mały (762 m n.p.m.).

Gdyby wspaniała przyroda okazała się niespecjalnie interesująca, to na Wielkiej Czantorii i jej okolicach nie brakuje atrakcji z zupełnie innych dziedzin. Od blisko 30-metrowej wieży widokowej na samym wierzchołku, przez tor saneczkowy i intrygującą sokolarnię mniej więcej w połowie zbocza schodzącego do Ustronia, aż stację narciarską i "Polankę Pod Czantorią" - pełen różności park rozrywki, gwarantujący świetną zabawę zarówno małym dzieciom, jak też pełnym powagi dorosłym.

Dodaj opinię

Opłaty za wejście na wieżę widokową na Wielkiej Czantorii:

  • bilet normalny - 35 CZK ~ 6 zł
  • bilety ulgowe - dla dzieci 15 CZK ~ 2,5 zł, dla emerytów i studentów 25 CZK ~ 4 zł
  • bilety rodzinne - 2+1 po 72 CZK ~ 12 zł, 2+2 po 84 CZK ~ 14 zł
  • bilety dla grup od 10 uczestników - normalne 30 CZK ~ 5 zł, ulgowe 12-21 CZK ~2-3,5 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Szczyt na granicy polsko-czeskiej, sięgający 995 m n.p.m. Dla naszych południowych sąsiadów to najwyższa góra w ich części Beskidu Śląskiego. Północne stoki Wielkiej Czantorii tworzą rezerwat przyrody, utworzony ze względu na naturalny las dolnoreglowy z klonami, jesionami i jaworami. Wokół wierzchołku nie brakuje ciekawych szlaków i innych górskich atrakcji.

Wielka Czantoria adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wielka Czantoria, zobacz gdzie w Wiśle zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wielka Czantoria.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wielka Czantoria opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij