Wisła - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Wisły

Wisła jest znaną miejscowością wypoczynkową, położoną w Beskidzie Śląskim. Sąsiaduje m.in. ze Szczyrkiem, Ustroniem i Brenną. Możliwości dojazdu do Wisły jest wiele - kursują tutaj i pociągi, i autobusy. Szybkie wyszukiwanie połączeń jest dużo łatwiejsze dzięki wyszukiwarce GoEuro.

Na terenie Wisły znajduje się kilka stacji kolejowych. Przy ulicy 1 Maja 69 mieści się dworzec kolejowy Wisła Uzdrowisko, z którego łatwo dostać się do centrum miasta. Bezpośrednie połączenia kolejowe są uruchomione z różnych miejsc, w tym z Katowic, Krakowa czy Warszawy. Wygodnym środkiem transportu jest PKS. Dworzec autobusowy z punktem informacyjnym zlokalizowany jest przy ulicy Lipowej 4. Przystanki PKS znajdują się w punktach: Obłaziniec, Jawornik Skrzyżowanie, Dworzec PKS, Oaza, Wierchy, Głębce Turystyczna, Głębce Szkoła i Głebce Kałuża. Aby dostać się do centrum i zwiedzić miasteczko, należy wysiąść na dworcu. Podczas pobytu wygodnie jest poruszać się autobusem po samym mieście, żeby dotrzeć na określony szlak. Oprócz połączeń PKS alternatywą są prywatni przewoźnicy, którzy dowożą urlopowiczów do Wisły z różnych miast Polski.

W Wiśle nietrudno także o taksówkę - turyści mogą zamówić samochód osobowy lub Van dla większej grupy osób, a przewoźnicy oferują swoje usługi całodobowo. Postój taksówek znajduje się w pobliżu dworca kolejowego. Dobrym pomysłem na zwiedzenie miasta, szczególnie dla rodzin z dziećmi, jest kolejka turystyczna - na wycieczkę można wybrać się nawet kilka razy, ponieważ do wyboru jest kilka różnych tras. Aktywni mogą natomiast skusić się na wypożyczenie roweru (działa co najmniej kilka punktów z rowerami dla dzieci i dorosłych) i poznać okolice, przemierzając główne lub poboczne, bardziej zazielenione szlaki.

rozwiń
Wisła - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij